сэс для предприятий

Багато підприємців хочуть зменшити річні обсяги споживання електрики, але не знають як. В даний час дійсно можна домогтися економії електроенергії на 30-50%, для цього потрібні лише правильно орієнтовані площі дахів. Таке рішення підходить не тільки промисловим об’єктам, а й супермаркетам, магазинам, офісним приміщенням, логістичним складам, автомийкам тощо.

На прикладі власного досвіду ми можемо сказати, що основними покупцями сонячних електростанцій є компанії, які переважно працюють в денний час, коли світить сонце. Сонячні батареї поглинають ультрафіолетові промені та генерують електроенергію.

Постачальник електроенергії ЕНЕРДЖИ ЛАЙН пропонує юридичним особам, які зацікавлені в енергозбереженні, вигідні умови співпраці. Якщо ви перейдете на постачання електроенергії в ЕНЕРДЖИ ЛАЙН, то ми запропонуємо вам ефективні рішення для зменшення власного споживання (енергоаудит, впровадження СЕС, АСКОЕ для аналізу) на вигідних умовах.

Партнери нашої компанії встановлять для вашого підприємства мережеву сонячну електростанцію, потужність якої буде відповідати споживанню.

Для цього наші фахівці проведуть повний аналіз режиму споживання електроенергії, потім виконають розрахунки та запропонують відповідні варіанти замовнику. Всі ці дії необхідні для того, щоб енергії вироблялося рівно стільки, скільки потрібно клієнту. Іншими словами, потужність СЕС буде менше енергоспоживання у світлий час дня у сонячний день літнього періоду. Що це дасть? СЕС компенсує навесні-влітку близько 70-90% власного споживання, та 15-20% в осінньо-зимовий період.

Як працює СЕС для власного споживання?

Сонячні батареї встановлюють на даху будівлі. Панелі отримують енергію, потім подають її у вигляді постійного струму на інвертор. Тут відбувається його перетворення в змінний струм, який потрібен споживачеві.

Система має 2 варіанти роботи. У першому випадку обсяг виробленої електроенергії менше або дорівнює енергоспоживанню на підприємстві. При такому розкладі, вся вироблена СЕС електроенергія надходить споживачам підприємства. У разі нестачі електрики споживачі зможуть її доповнити із зовнішньої мережі. Всі процеси здійснюються автономно без участі людини.

У другому варіанті виробництво електроенергії більше споживання підприємства. В даному випадку згенерована електроенергія є навантаженням, відповідно підприємство в подібних ситуаціях вже не споживає із зовнішньої мережі. Щоб надлишки не подавалися в мережу, встановлюється лічильник Smart Meter, який дає команду інвертору обмежити вироблення електроенергії СЕС до показника споживання.

Чи зможе СЕС на 100% покрити потребу підприємства в електричній енергії?

У сонячні дні СЕС зможе дати той обсяг електроенергії, який покриє ваші запити на 95-100%. В інший час вона зможе забезпечити тільки 50% норми денного споживання.

Багатьох бізнесменів цікавить питання чи можна повністю відмовитися від зовнішньої електромережі.

На сьогоднішній день СЕС власного споживання дає можливість зменшити витрати на електрику, при цьому підприємство буде підключено до центральної енергомережі.

Чи може бізнес приєднатися до зеленого тарифу?

Безумовно, так. Приєднання бізнесу до зеленого тарифу можливо, але проходить воно важче, ніж при підключенні приватних домоволодінь, за рахунок більш ускладненої процедури оформлення ліцензії.

Якщо ви плануєте придбати станцію, потужність якої не перевищує 300 кВт, то краще її використовувати з метою економії та зменшення власного споживання.

З яких елементів складається сонячна станція?

Структура сонячного обладнання дуже проста, вона включає:

 • сонячні панелі;
 • мережевий інвертор, який перетворює постійний струм у змінний;
 • систему електротехнічного захисту;
 • систему кріплення для даху або наземних конструкцій.

Реалізація проекту споруди СЕС та його особливості

Всі роботи починаються з аналізу енергоспоживання на виробництві. Іншими словами, наші фахівці вивчають виробничий цикл у наступних тимчасових інтервалах – доба, тиждень, місяць, рік. На цьому етапі також прогнозується можливість зростання масштабів виробництва.

Визначаються доступні площі, в облік беруться не тільки дахи, а й інші місця, де сонячні батареї будуть оптимально працювати.

Постачання та встановлення обладнання СЕС. На цьому етапі виконуються всі монтажні, будівельні та електротехнічні роботи.

Початок роботи СЕС, який включає налагодження роботи смарт-лічильника та підключення системи моніторингу.

Дане рішення підходить для наступних випадків:

 • оплата електроенергії здійснюється за тарифами для юридичних осіб;
 • присутні величезні, непомірні для підприємства витрати на електроенергію;
 • основне споживання електроенергії припадає на світлий час дня.

Чи потрібно оформляти ліцензію на СЕС для власного споживання?

Приєднання до подібних проектів з метою економії власного енергоспоживання не вимагає оформлення ліцензії. Обумовлено це тим, що станції відносяться до приладів, які встановлюються після точки розмежування, обумовленої у договорі з енергопровайдером на користування електроенергією. Термін реалізації проекту у середньому становить 1-2 місяці. Економія коштів стане помітною відразу після запуску станції.

Які можливості дають СЕС бізнесу?

Бізнес, який використовує СЕС, отримує наступні плюси:

 • зменшення витрат. Як правило, собівартість альтернативної енергії набагато нижче тарифів на електрику, яка в мережі;
 • набуття енергонезалежності та створення позитивного іміджу компанії в очах суспільства, партнерів та потенційних споживачів;
 • швидка окупність, її термін не перевищує 5-7 років;
 • низькі експлуатаційні витрати;
 • доступна вартість обладнання;
 • використання чистої енергії тощо.