способы экономии электроэнергии на предприятии

Економія електроенергії на виробничих підприємствах – це одна з найбільш нагальних проблем на сьогоднішній день в промисловій сфері. Пояснюється це постійним підвищенням цін на енергоносії.

У процесі виробництва підприємство стикається з різними витратами – це оплата сировини, палива, супутніх матеріалів, однак, найбільш дорогим є електроенергія.

Різні заходи з економії електроенергії на підприємстві дозволяють істотно скорочувати витрати на цю виробничу статтю, що найкращим чином відбивається на економічних і технічних показниках діяльності Вашого виробництва. Економія позитивно позначається на зростанні рентабельності, а також на збільшенні конкурентоспроможних якостей продукції, що випускається.

способи економії електроенергії на підприємстві

Економія електроенергії на підприємствах може здійснюватися за допомогою збільшення ефективності процесу виробництва або економії енергоресурсів.
На даний момент найбільш ефективними способами економії вважаються наступні варіанти:

  • процеси модернізації виробничого обладнання;
  • використання в роботі енергозберігаючих розробок і сучасних технологій;
  • зниження енерговитрат в системах електропостачання та електроприймачах;
  • вибір оптимальних режимів роботи обладнання;
  • підвищення якості енергоресурсів.

Насправді, в сфері промисловості є багато варіантів економиї. Про них ми докладніше розповімо нижче.

Як економити електроенергію на виробництві?

Найбільш енерговитратні сфери на підприємстві – це забезпечення роботи виробничого обладнання та освітлення робочих місць і зон загального користування. Крім цього, багато коштів йде на оплату систем опалення, кондиціонування, водопроводу.

Для зменшення витрат рекомендується знижувати споживання електрики за рахунок ефективного вибору ламп і промислових світильників, а також за рахунок оптимізації обладнання. Найбільші результати економії можуть бути досягнуті, якщо почати працювати відразу у всіх напрямках, знижуючи витрати на опалення, водопостачання та електрику.

Немає сенсу економити на опаленні, якщо при цьому не думати про раціональне використання електрики. Така ситуація не тільки не дозволить знижувати витрати, але може їх навiть збільшити. Діяти необхідно тільки комплексно.

Велика частина сучасних будівель не відповідають вимогам енергозбереження. Тому для економії необхідно проводити додаткові заходи з облаштування, наприклад, встановити нові склопакети, ефективну систему вентиляції і т. д.

Способи економії електроенергії на підприємстві

Перш ніж здійснювати процедуру підготовки до заходів, спрямованих на енергозбереження, необхідно провести на підприємстві ретельний аудит енергоносіїв. Цю послугу надає наша компанія.

Також ми рекомендуємо своїм клієнтам керуватися наступними способами, які ми для зручності поділяємо на прості, просунуті та високотехнологічні.

В якості найпростіших заходів можна пофарбувати стіни в будівлях світлою фарбою, це підвищить рівень освітлення в приміщеннях. Крім цього, можна збільшити площу склопакетів і прибрати штори, щоб всередину потрапляло велика кількість денного світла.

Не менш важливий момент – утримувати вікна і прилади освітлення в чистоті. Слід також змінити звичні лампи розжарювання на енергозберігаючі, найекономнішими вважаються світлодіодні лампи. Рекомендується постійно контролювати режим освітлення, включаючи освітлювальні прилади тільки в міру необхідності та вимикаючи в неробочий час. Дані способи допоможуть заощадити від 20 до 50% електроенергії.

В якості просунутих заходів економії можна призначити відповідального для постійного контролю витрати електрики виробничим обладнанням та оргтехнікою.

Можна навчити ваших працівників правильному і ефективному використанню оргтехніки та обладнання, вимикати комп’ютер, принтер, сканер, коли ними не користуються, наприклад.

Поступово слід замінити все старе електрообладнання в компанії на сучасну техніку. Витрати на покупку електроніки досить швидко окупляться помітними зниженням енерговитрат і підвищеною ефективністю вашої компанії.

Також рекомендується оптимізувати опалювальну систему, відключивши додаткові нагрівальні прилади. В якості високотехнологічних і сучасних способів економії електроенергії може бути використана установка приладів обліку з класом точності 1,0, установка систем компенсації реактивної та активної енергії, різних датчиків присутності, руху і т. д.

Способи економії електроенергії на підприємстві

Можна також використовувати сучасні високоякісні пристрої плавного запуску виробничого обладнання.

Особливою популярністю на даний момент користуються маловитратні способи, які не вимагають миттєвих значних вкладень і можуть здійснюватися за рахунок технологічної дисципліни обслуговуючих співробітників, наприклад, і оптимізації виробництва.

В якості таких варіантів можуть бути використані автоматизований контроль і ретельний облік електроенергії.

Для уточнення всіх додаткових витрат електроенергії завжди використовувалися автоматизовані системи обліку (АСКОЕ). Однак постійно зростаючі тарифи на енергоносії змушують сучасних керівників удосконалювати на своїх підприємствах існуюче обладнання обліку.

В даному випадку не просто здійснюється заміна технічних параметрів, але і програмної частини системи. Раніше численні дані зводилися вручну у великих таблицях, то зараз сучасне програмне забезпечення дозволяє всі показники відображати в режимі реального часу у вигляді спеціальних графіків, видає автоматичні звіти і прогнози на майбутні зміни в роботі електрообладнання.

Застосування сучасних технологій дозволяє значно знижувати витрати на оплату споживаних енергоресурсів. Сучасне обладнання та системи обліку мають велику ефективність, що позитивно позначається на загальній продуктивності компанії, знижуючи собівартість продукту, що випускається і підвищуючи його якість.

У підсумку це підвищує загальну рентабельність вашого бізнесу. Ті компанії, які не приділять належної уваги даним заходам і не стануть замислюватися, як економити електроенергію на підприємстві, просто не зможуть уникнути технологічного відставання від ринку і подальшого зниження рентабельності.