Цена 1 квт электроэнергии для предприятий

В обов’язки Національного комітету з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг входить визначення політики щодо встановлення тарифів на електричну енергію. Принципи, які використовуються для промислового сектора і для населення, істотно відрізняються один від одного. Всі підприємства оплачують спожиту електроенергію за особливим механізмом.

Витрати за споживання електричної енергії залежать безпосередньо від постачальника послуг. Важливим фактором є тип бізнесу і цілі використання даного виду ресурсів. Всі актуальні ціни за 1 кВт електроенергії для підприємств можна знайти на нашому сайті або на інтернет-ресурсі НКРЕКП.

Основні відмінності тарифів для юридичних осіб полягають у наступному:

  • розрізняються по регіонах,
  • кожен квартал вартість за 1кВт переглядається,
  • встановлюються для першого і другого класу.

Як відбувається поділ на класи?

До першої категорії можна віднести споживачів, які отримують електрику від провайдера в точці продажу з напругою вище 27,5 кВт.

До другого класу відносяться юридичні особи, які споживають електрику зі ступенем напруги менше 27,5 кВт.

Керівництво підприємства має всерйоз задуматися про те, як зменшити витрати на електроенергію. Зокрема це стосується тих компаній, у яких витрати на покупку електрики значно впливають на собівартість кінцевої продукції, а також на рентабельність виробництва в цілому.

Раніше постачальники встановлювали різні типи ставок – одноставочні і диференційовані ставки. У першому випадку підприємцю доводилося платити за кожен кіловат, незалежно від часу доби. Що стосується диференційованого тарифу, то цей варіант вважався найбільш вигідним для промислових підприємств. Розрахунок проводився з урахуванням добового інтервалу. Якщо бізнесмен переходив на диференційований тариф, то йому було потрібно встановити в компанії відповідний вимірювальний прилад. З 1 січня 2019 року диференційований тариф для юридичних осіб скасували, тому «нічний тариф» вже не використовується.

Як формується ціна за 1 кВт електроенергії для підприємств?

Універсальна вартість за 1 кіловат електричної енергії складається з ціни за саму електроенергію, послуги постачальника, послуги оператора системи передачі та оператора розподільної системи. Розрахунок проводиться за формулою НКРЕКП, куди входять всі вищевказані компоненти.

Вітчизняні експерти вважають, що підприємствам не варто чекати послаблень. З 2021 року ціна на електроенергію буде тільки зростати, приблизно на 10% на рік. Вважається, що даний підхід допоможе стабілізувати економіку країни і вивести енергетичну галузь до показників світового ринку. Підприємцю необхідно подбати про енергоефективність своєї компанії. Для зменшення витрат потрібно провести енергоаудит і енергоменеджмент. У найближчі роки ці послуги стануть популярними і затребуваними серед бізнесменів. Крім того експерти прогнозують, що збільшиться робота у фахівців, що займаються системами освітлення, кондиціонуванням, промисловою гідравлікою, настройками типового обладнання. Коли буде завершено проект багатоставочного розрахунку, оптимізується вартість електроенергії для юридичних осіб.

Якщо ви ще не вибрали постачальника електричної енергії, то скористайтеся нашими послугами. Компанія “ЕНЕРДЖИ ЛАЙН” працює в даному сегменті не перший рік і надасть вам необхідний обсяг електроенергії за доступними тарифами.