Постачальник послуг комерційного обліку електроенергії (ППКО)

Український ринок електроенергії зазнає регулярних змін та перебуває на подальших стадіях реформування. На сьогоднішній день на ньому функціонує новий суб’єкт – ППКО, який розшифровується як постачальник послуг комерційного обліку. Компанії, що надають даний вид послуг, здійснюють свою діяльність на основі положень, прописаних в Кодексі комерційного обліку, який був затверджений НКРЕКП 14 березня 2018 року.

Основна мета забезпечення комерційного обліку електрики-надати учасникам ринку повну і достовірну інформацію про те, скільки електроенергії виробили, відпустили, передали, розподілили, імпортували, експортували, а також спожили в певний час. Всі ці дані допомагають вести точні розрахунки між усіма учасниками ринку.

Послуги комерційного обліку електричної енергії надаються на основі конкурсу, при цьому даний вид господарської діяльності не ліцензується. Системи АСКОЕ реєструються АКУ в порядку, передбаченому Кодексом.

ПУКУ

У комплекс послуг комерційного обліку електроенергії входять:

  • установка, настройка, заміна, переобладнання, введення або виведення з експлуатації, тех підтримка,
  • обслуговування СКУ, а також допоміжного обладнання та програмно-апаратного забезпечення;
  • збір інформації та управління даними комерційного обліку на основі Кодексу комерційного обліку.

За споживачем залишається право вільно обирати постачальника послуг комерційного обліку електричної енергії для укладення з ним договору.

У кожній точці, де приєднані електроустановки юридичних споживачів до мережі ОСР або НЕК, для вимірювання надходження електрики на вимірювальні майданчики з потужністю установок від 150 кВт і вище, необхідно встановлювати спеціальні лічильники. Вони повинні забезпечувати погодинний комерційний облік електрики і щодобове дистанційне зчитування отриманих показань.

Якщо споживач є власником засобів обліку на приєднаннях, де відбувається вимірювання надходжень електрики на майданчик, то йому потрібно визначити Оператора своєї АСКОЕ або постачальника (ППКО), що має функціональну роль Оператора збору даних. У свою чергу, Оператору системи комерційного обліку або постачальнику послуг необхідно узгодити порядок співпраці з ОСР при зборі погодинних даних обліку, їх формуванні та обміні. При невиконанні перерахованих вище умов, майданчики вимірювання відносять до групи «б», в якій відсутній погодинний облік, а дані розраховуються на основі залишкового графіка ОСР, спеціально розробленого для цієї категорії.

Роль Оператора зі збору даних (ГРД) може взяти на себе споживач, шляхом делегування повноважень своїм посадовим особам, які ввели йому в експлуатацію власну систему комерційного обліку електроенергії. Також замовити послуги комерційного обліку електричної енергії можна у Оператора систем розподілу.

ПУКУ

Наша компанія “ЕНЕРДЖИ ЛАЙН” може запропонувати своїм клієнтам якісні послуги ППКО і ГРД за вигідною ціною. Нашим замовникам ми надаємо оперативну кваліфіковану підтримку і зручний онлайн-кабінет для перегляду та імпорту даних комерційного обліку з точок споживача. Співпраця з ОСКУ (Оператором систем комерційного обліку) “ЕНЕРДЖИ ЛАЙН” відбувається в кілька етапів:

1. Укладення договору. Для кожного нашого клієнта, на основі його запитів і потреб, ми робимо індивідуальну комерційну пропозицію. Після ознайомлення з ним і публічним договором надання послуг, можна приступити до підписання договору. Для цього ми відправляємо на підпис публічну заяву приєднання (акцепту). З дня приєднання договір набирає чинності. Надання послуг починається з наступного розрахункового періоду.

2. Перехід від попереднього ППКО наша компанія надає правову та операційно-технічну підтримку для перекладу від попереднього постачальника послуг комерційного обліку. Фахівцями “ЕНЕРДЖИ ЛАЙН” готуються всі необхідні документи, також вони допомагають клієнту правильно:

  • повідомити обленерго про свій перехід до нового ППКО;
  • виконати всі остаточні взаєморозрахунки з попереднім постачальником;
  • розірвати або завершити поточний договір з обленерго або іншим ППКО.

3. Процес співпраці уклавши договір з нашою компанією, клієнти можуть скористатися всіма перевагами. Ми намагаємося надавати всебічну та оперативну підтримку користувачів, надавати послуги своєчасно і якісно. “ЕНЕРДЖИ ЛАЙН” може запропонувати вам послуги:

  • оператора та адміністратора засобів комерційного обліку (ОСКУ/АСКУ);
  • адміністратора точок комерційного доступу (АТКУ);
  • оператора зчитування даних з лічильників (ОДЛ);
  • оператора даних комерційного обліку (ОДКО).

Ви отримаєте:

01

Послуги за вигідною ціною

02

Оперативну підтримку

03

Якісний сервіс