альтернативное топливо для отопления

Інші публікації

Сьогодні кожен власник заміського будинку задається питанням, яке паливо вибрати для обігріву свого житла? В першу чергу, необхідно врахувати вид котельного обладнання, який встановлений у вашому будинку. Якщо ви тільки плануєте встановити котел, то заздалегідь пошукайте інформацію про те, яке паливо вам буде потрібно.

Завдяки розвитку ринку ви зможете знайти котельне обладнання, яке повністю буде задовольняти вашим вимогам та забезпечить будинок необхідною кількістю тепла. Однак варто розуміти, чим ширше асортимент у цьому сегменті ринку, тим більше сумнівів виникає у покупців.

Як опалити приватний будинок альтернативними джерелами?

Обігріти житло можна кількома способами, серед них найбільш поширеним вважається підключення до централізованого опалення та установка котельного обладнання.

Перед придбанням опалювальної системи потенційному покупцеві необхідно приділити особливу увагу паливу. Від вашого рішення залежить тип котла, вартість технічного обслуговування, безпека та інші характеристики.

Вам необхідно, в першу чергу, визначитися з основними вимогами та виділити найбільш важливі критерії, які зіграють вирішальну роль у цій справі. Найчастіше покупці виділяють наступні ключові фактори:

  • доступність палива, тобто у них повинна бути можливість придбати пальне у будь-який час;
  • вартість за 1 кіловат тепла;
  • пожежна та екологічна безпека;
  • зручне транспортування;
  • умови зберігання.

До традиційних видів палива можна віднести газ. Що стосується інших типів пального, то їх відносять до альтернативного палива для опалення.

Які існують альтернативні види опалення?

На сьогоднішній день широкого поширення набули пелети. Вони змогли витіснити матеріали, які мають найменший ККД. Під даними альтернативним паливом для опалення будинку маються на увазі спеціальні пресовані гранули, які отримують з відходів лісозаготівель та сільського господарства, наприклад, тріски, тирса, соломи тощо. Завдяки високому ККД використання пелетів не тільки безпечно, але й практично. До недоліків можна віднести дорожнечу котельного обладнання.

Альтернативне тепло у будинку можна отримати за рахунок сонячної енергії. По суті, дані ресурси даються людині практично даром, не кажучи вже про те, що «паливо» є екологічно безпечним продуктом. Однак, слід врахувати, що обладнання, яке дозволяє перетворити та зберігати сонячну енергію коштує недешево. ККД залишається як і раніше на низькому рівні, тому власники сонячних станцій не можуть повністю відмовитися від основного опалення.

Котельне обладнання може працювати виключно на електриці, при цьому пристрій має цілком доступну ціну та не вимагає багато місця. Вам також не буде потрібно окреме приміщення для зберігання палива. Найчастіше електрику для обігріву житла використовують у невеликих масштабах, наприклад, для опалення однієї кімнати. Якщо ви плануєте обігріти весь будинок, то вам необхідно подбати про підключення до більш потужних ліній живлення. Для цього власнику будинку слід отримати спеціальний дозвіл. Якщо порахувати вартість 1 кіловата тепла, то вона – достатньо висока.

Опалити приватний будинок можна за допомогою дров, вугілля, тирси, скрапленого газу та дизельного палива.