универсальная услуга для небытовых потребителей

Новини

НКРЕКП повідомила важливу інформацію для постачальників універсальних послуг та споживачів електроенергії, які є згідно із законодавством, малими непобутовими споживачами, які мають право на універсальні послуги.

? 31-го грудня 2020 року закінчується тимчасовий термін надання універсальних послуг побутовим і малим непобутовим споживачам. Дані положення описані в Законі “Про ринок електричної енергiї” пункт 13 Розділ XVII.

? Згідно з першою статтею, пунктом 62 побутовим споживачем є фіз. особи або колективні побутові споживачі, що використовують електроенергію для власних потреб, але не для професійної або госп.діяльність.

? На підставі Закону “Про ринок електричної енергiї” до малих непобутових споживачів відносяться люди, які купують електроенергію для власних потреб і не є при цьому побутовими споживачами. Потужність електроустановок, приєднаних до електромереж, у таких споживачів менше або дорівнює 50 кВт.

? Відзначимо, що в пункті 42 частини I статті 1 Закону застосована конструкція «до» з числівником при позначенні крайньої кількісної межі чого-небудь рівнозначного похідному прикметника «не більше ніж», або «до 50 кВт включно».

Тому, під категорію малого непобутового споживача потрапляють ті користувачі, які мають договірну потужність рівну 50 кВт.

? Таким чином, постачальникам універсальних послуг, при переукладанні договорів на постачання електроенергії, слід враховувати, що з 1-го січня 2020 року права на універсальну послугу матимуть споживачі, які відповідають критеріям пунктів 42 і 62 частини першої статті 1 Закону.