операторы системы накопления электрической энергии

Новини

Законодавство країни знову зазнало змін і тепер в Україні почнуть функціонувати оператори системи накопичення електричної енергії (ОСНЕ). Верховна Рада внесла таке поняття, як «система накопичення електрики», створивши цим умови для формування нового оператора.

Зазначимо, що система накопичення допоможе впровадити ресурси, одержані за допомогою альтернативних джерел, в енергетичну систему України. Також її ціль полягає в тому, щоб забезпечити необхідні передумови для досягнення потрібного рівня мережевої потужності.

За результатами голосування законопроект схвалили понад 300 депутатів. Проведена реформа дозволить врегулювати діяльність із накопичення електроенергії та визначити статус обслуговуючих систем. Функція нового суб’єкта Оператора системи накопичення енергії полягатиме в накопиченні ресурсів з їх подальшим продажем, також він надаватиме допоміжні або балансувальні послуги.

Законом будуть врегульовані питання, пов’язані з наданням ліцензії компаніям, які планують працювати як оператори з накопичення енергії. Варто також зазначити, що цей вид робіт планується заборонити здійснювати операторам системи розподілу та передачі.

Ця реформа була потрібна, щоб провести оптимізацію генерації електричної енергії. Введені системи накопичення дозволять у найкоротші терміни провести інтеграцію «зеленого» виробітку в енергетичну систему України, підвищити надійність виконання запланованого графіка з видачі потужності в мережу.