Новини

Україні вдалося достроково зробити головний крок до енергетичної незалежності від РФ, завдяки якому вона отримала власну «подушку безпеки», здатну захистити її від збоїв у власній енергосистемі.

16 березня 2022 року головою правління НЕК Укренерго Володимиром Кудрицьким офіційно оголошено, що Україна тепер працюватиме спільно з європейською енергосистемою ENTSO-E.

За інформацією з твіттера президента В. Зеленського – синхронізація пройшла через Бурштинську ТЕС Угорщини благополучно і наша країна стала частиною європейської енергосистеми.

Завдяки об’єднанню Україна зможе обмінюватися з Європою електрикою. Енергосистема Європи поширюється від Маріуполя до Лісабона.

Попри війну, учасники енергетичного сектора неймовірно старанно працювали протягом останніх чотирьох тижнів. Також об’єднанню сприяла багаторічна підготовка технічних зобов’язань, які вимагав ЄС.

Незважаючи на майже місячний період війни, система України не переставала дивувати європейських колег та політиків своєю стабільністю та збалансованістю в роботі, навіть при прицільних ракетних обстрілах та авіанальотах по об’єктах енергетики.

Розроблено та впроваджено все необхідне згідно з технічними регламентами. Енергоблоки теплових електростанцій були переконфігуровані з використанням систем, що відповідають за автоматичне регулювання частоти та потужності, щоб забезпечити підтримку поточних показників відповідно до стандартів ENTSO-E. Також було проведено сертифікаційні випробування. Роботи ще багато, хоча вступ до енергосистеми ЄС став знаковим для української енергетики.