Навіщо необхідно прогнозування вироблення сонячних станцій?

Згідно з прийнятим законом кожен учасник “сонячного” енергетичного ринку в обов’язковому порядку повинен здійснювати прогнозування роботи сонячних електростанцій. Даний захід необхідно виконувати вже з початку 2021 року.

Компанія “ЕНЕРДЖИ ЛАЙН” займається не тільки постачанням електричної енергії, технічним обслуговуванням та монтажем систем для обліку даного виду ресурсів, але й також пропонує скористатися якісними послугами прогнозування PV-генерації. Наші фахівці в досить короткі часові терміни підготують для Вас звіти з прогнозними показниками виробництва електричної енергії, а також передадуть розрахунки у відповідні державні органи.

Незважаючи на те, що СЕС стали досить популярні в нашій країні, з сонячним прогнозом знайомі далеко не всі. Що мається на увазі під даним терміном? Сонячний прогноз – це виконання необхідних розрахунків, в результаті яких ви зможете дізнатися, яка кількість електричної енергії зможе зробити станція за певний часовий проміжок. Грамотне і точне прогнозування відіграє важливу роль в успішному впровадженні систем “зеленої” енергетики в енергетичну галузь нашої країни. Завдяки точним прогнозам фахівці зможуть скорегувати вартість даного виду ресурсів на ринку за добу вперед, а також усунути штрафи за небаланси.

В рамках наданої нами послуги Ви отримаєте:

  • Формування та відправку прогнозу в ТОВ “Гарантований покупець” в поточній добі і на добу вперед, з можливістю коригування в поточному дні генерації погодинно.
  • Відправку фактичних даних по генерації на платформу MMS, НЕК “Укренерго”у форматі .xml.
  • Відправку макетів 30818, 30917,30817 в ОСР (Оператор систем розподілу)
  • Формування та погодження з ОСР та НЕК “Укренерго” актів щодо фактичної генерації електроенергії по СЕС.
  • Консультаційну та технічну підтримку.

Прогнозування вироблення сонячних станцій: необхідні дані

Для комерційного обліку електроенергії дуже важливо, щоб строго дотримувалися інструкції з експлуатації та обслуговування автоматизованих систем обліку електроенергії. Крім того, має здійснюватися щоденне зчитування даних з лічильників, обробка отриманої інформації та її передача у відповідні органи – обленерго, територіальному представнику, тощо.

Для прогнозування вироблення необхідні показання приладів обліку на кінець доби, півгодинний графік виробництва за добу, погодинний відпуск за добу. На підставі цих показників прогнозується відпуск на наступну добу.

Фактичні дані повинні щодня фіксуватися на MMS платформі. При використанні графіка на добу вперед, прогнозовані обсяги завантажуються на сервер «Гарантований покупець». Дані передаються за допомогою інтернету.

Фахівці нашої компанії знайомі зі складанням прогнозів, тому зможуть зробити розрахунки на найближчий період. Чому це так важливо? З виходом нового закону, постачальники зобов’язані подавати прогнози виробітку електроенергії мінімум на день вперед різницю між виробітком і прогнозом оплачуватиме постачальник. Скільки виробітки подавати? Звичайно ж, складати прогнози. Завдяки роботі фахівців, ви зможете працювати чітко за планом і при цьому залишатися законослухняним громадянином.
Опитувальний лист СЕС

Методологія прогнозування вироблення електроенергії

Випромінювання сонця, яке досягає поверхні нашої планети, включає в себе наступні компоненти – розсіяне, пряме та відбите випромінювання. Іншими словами ці елементи називають глобальним випромінюванням.

У сфері сонячної енергетики застосовуються такі характеристики:

  • глобальне горизонтальне випромінювання,
  • пряме нормальне випромінювання,
  • глобальне кутове випромінювання.

Для отримання необхідних даних наша компанія застосовує напівемпіричну супутникову модель розрахунку. Завдяки сучасним алгоритмам та отриманої інформації з супутників, фахівці зможуть розрахувати показники переміщення хмар та інші важливі фактори. Варто відзначити, що співробітники компанії також додатково проведуть математичне моделювання погоди. Дана модель постійно коригується за рахунок отриманих з супутника показників. Таким чином, підвищується точність прогнозування генерації сонячної енергії.

Звіти про випромінювання Сонця створюються в кілька етапів. Спочатку розраховується чисте випромінювання. В даному випадку в основі лежить “Чисте небо”. Для розрахунку прямого нормального і глобального горизонтального випромінювання використовуються дані з супутників і математичне моделювання руху хмар. Результати останніх розрахунків допоможуть визначити розсіяне і глобальне кутове випромінювання.

У процесі виконання моделювання та розрахунків необхідно враховувати багато різних факторів, які так чи інакше впливають на вироблення електричної енергії. Всі вони враховуються нашими спеціально навченими співробітниками.

Якщо вам потрібна така послуга або виникли питання, то ми будемо раді надати вам професійну консультацію.

01

Послуги за вигiдною цiною

02

Професійну консультацію

03

Якісний сервіс