Паладій

Курс сьогодні:


За 1 одиницю, Ви отримаєте грн.

Калькулятор курсу:


Гривні

Графік валюти

Виберіть період:


 

Від чого залежить ціна паладію?

Паладій відноситься до дуже рідкісних дорогоцінних металів, який входить до складу платинової групи. Даний метал стійкий до корозії. У природі зустрічається в родовищах з іншими металами:

  • – платина;
  • – нікель;
  • – мідь;
  • – золото;
  • – срібло. 

Зазвичай його добувають в якості вторинного продукту при видобутку інших металів. Він зустрічається переважно на території Росії та в Африці. Паладій бере участь у виробництві каталітичних нейтралізаторів (каталізаторів) в транспорті, оскільки він може перетворювати і очищати вихлопні гази. Автопромисловці поки не можуть знайти йому заміну. 

Паладій також використовується і в інших галузях промисловості, а саме стоматології, електроніці, медицині і т.д. Сплав паладію з золотом називають ще білим золотом. В даний час паладієм торгують практично на всіх біржах металів. 

Обмеження пропозиції останнім часом позначилося на спотовій ціні металу, вона збільшилася. Як Ви знаєте, уряд різних країн приймає безліч нормативних актів, які спрямовані на скорочення викидів. Це в свою чергу збільшує попит на метал. Обмежена пропозиція і високий попит дозволяють продавати за високою вартістю. Ціну паладію на сьогодні ви завжди можете подивитися на даній сторінці.  

Як змінювалась ціна на паладій?

Якщо взяти для аналізу десятирічний графік ціни на паладій, то можна помітити, що її зростання йде протягом усього часу. Свого апогею Паладій досяг у другій половині лютого нинішнього року. Його ціна перевищила 2600 доларів США.  Якщо взяти вартість паладію на 2010 рік – 320 доларів США і порівняти її з чінною, то можна зробити висновок, що за цей час ціна на метал збільшилася в 7 разів. 

Однак в 1-му кварталі 2020 року ціна на паладій різко впала, більшою мірою через коронавірус. Пандемія негативно позначилася на світовій економіці, в тому числі і на попиті на паладій.  Але метал швидко відновився, Так Росія і ПАР скоротили пропозицію.

Паладій: ціна сьогодні в Україні

Паладій – відмінний варіант для інвестицій, який має на увазі використання різних інструментів. Щоб подібні інвестиції давали прибуток, потрібно провести масу досліджень, зокрема вибрати надійний фонд і компанію, яка дає достовірні курси металів. Якщо з фондом ви вже визначилися, то на нашому сайті, ви можете дізнатися актуальну і чесну інформацію про ціну на паладій сьогодні.