применение солнечной энергии

Інші публікації

Всім відомо про те, що традиційні джерела енергії коли-небудь вичерпаються, можливо, що наші майбутні покоління зіткнуться віч-на-віч з енергетичною кризою. Крім того, витяг енергії з природних ресурсів супроводжується забрудненням навколишнього середовища, і в цілому негативно відбивається екології. Сьогодні багато країн звернули свою увагу на альтернативні джерела енергії, такі як – вітер, сонце й вода.  У цій статті ми розглянемо переваги використання енергії сонця.

Сонячне світло являє собою невичерпне джерело енергії, що не забруднює навколишнє середовище. Технології, які використовуються для генерації електрики з сонячних променів, вважаються багатофункціональними, адаптивними та безшумними. До того ж, в дійсності, технології для вироблення електричної енергії з сонячного світла зараз можна встановити на будь-якій поверхні, також їх можна вбудувати в пристрої, які використовуються людьми щодня.

Як можна використовувати сонячну енергію в домашніх умовах?

Сонячна електростанція є найпоширенішим видом використання чистої енергії сонця. Плюс даного обладнання в тому, що воно невибагливе та стійке до будь-яких погодних проявів. Найголовніше в установці електростанції – правильний вибір місця для монтажу системи сонячних панелей. Зазвичай, сонячні електростанції домовласники встановлюють на даху або на землі.

В Україні власники приватних будинків встановлюють сонячне обладнання не тільки для особистого використання, а й отримання заробітку на «зеленій» енергії.

Основні переваги СЕС:

  • безпрограшні довгострокові інвестиції;
  • економія на платежах за електроенергію;
  • автономність від комунальної електрики;
  • особистий внесок у боротьбу із забрудненням навколишнього середовища.

Також, сонячне освітлення дозволяє зробити апгрейд будинка або ділянки. Перевага сонячного освітлення від звичайного зовнішнього полягає у тому, що воно не вимагає складного монтажу. До того ж, ліхтарі, які працюють на сонячних батареях, підвищать енергоефективність власності у цілому.

Де використовується сонячна енергія? Кожен день цілодобово безперервно ми використовуємо різні гаджети, причому, щоб вони працювали, ми постійно їх заряджаємо від мережі. Якщо ви втомилися залежати від розетки та нескінченної зміни батарейок, сьогодні розроблені спеціальні рішення, що працюють від сонячної енергії. Вже створені бездротові переносні зарядки, мобільні пристрої та планшети, кондиціонери, термостати та багато іншого.

Як використовується сонячна енергетика?

Електростанція. Найбільшими споживачами світла сонця є сонячні теплові електростанції, які виробляють тепло у великих обсягах. Згенероване тепло, зазвичай, витрачається на нагрів й кип’ятіння води, даний процес запускає парову турбіну і в результаті населення отримує теплову енергію.

Транспорт. Державному сектору альтернативної енергетики слід придивитися до інфраструктури залізниці та метро, маршрутного таксі та автобусів, які працюватимуть на сонячній енергії. Можливо, таке рішення позбавить мегаполіси та великі міста від багатогодинних пробок.

Думаєте фантастика? На прикладі Китаю помітно, що їх “сонячні” автобуси значно скоротили викиди окису вуглецю в атмосферу. Крім того, даний вид транспорту показує грошову ефективність та прекрасно доповнює футуристичний образ сучасного мегаполісу. Щоб дорожній рух став безпечним для його учасників, технологами були розроблені знаки та оголошення, що працюють на сонячній енергії. Підіб’ємо підсумок, невелика сонячна батарея накопичує в акумуляторі енергію протягом усього світлового дня, а потім в темний час починає її віддавати споживачам.

Космос. У безхмарному просторі на 1 квадратний метр повітря припадає 1300 ВАТ сонячної енергії. Вчені ці дані не залишили без уваги та запропонували людям різні способи використання енергії сонця на землі. Сонячні батареї зараз встановлюють навіть на супутники, вони забезпечують безперебійну роботу бортового комп’ютерного обладнання.

Нинішній стан екології показує, що світ поступово переходить на альтернативні джерела енергії. Щороку на ринку з’являються нові вдосконалені технології, що працюють від солярної енергії.