Украинский Укр
Русский Рус
Телефон: 0443911747
Телефон: 0673297609
Телефон: 0673718358
Адрес: Київ, пр-т. Степана Бандери, 8
Корзина пуста
В корзине товаров: 0
Главная > Публикации > Воднева революція набуває глобального характеру

Воднева революція набуває глобального характеру

17 мая 2019 г. 9:48

Згідно з повідомленням прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе, Японія має наміри поступово перевести автомобільний транспорт на водень. До 2020 р. на дорогах Японії має з’явитися близько 40 тис. водневих транспортних засобів, а до 2025 р. планується вивести на автошляхи до 200 тис. машин.

Метою подібного кроку є формування нового суспільства, котре свідомо буде використовувати водень у якості пального. Фахівці передбачають, що подібні зміни допоможуть з часом відмовитись від нафтопродуктів та газу і, відповідно, покращить екологічну ситуацію у світі.

Також озвучені плани напряму стосуються вартості машин. Відповідно, авто, котре працює на водні, буде коштувати втричі дешевше стандартного варіанту - близько 18 тис.дол..

Крім того, планується спорудження новітніх водневих заправок. З’являтимуться спочатку водневі ЗС у великих містах, поступово розповсюджуючись в інших населених пунктах.

Всесвітня Олімпіада 2020 р. спонукає пришвидшувати темпи виконання поставленої цілі. Тобто, до 2020 р. мають бути побудовані 35 водневих заправних станцій, до яких можна буде дістатись за 15 хв з будь-якої точки Токіо.

Лідери за водень

13 компаній-лідерів світового ринку вже оголосили про готовність інвестувати 10 млрд євро у розвиток водневої енергетики. Серед них Toyota, BMW, Honda Motor, Royal Dutch Shell, Total, Kawasaki Heavy Industries, Alstom та ін..

Створена окрема рада Hydrogen Council, котра буде агітувати та залучати нових інвесторів до співпраці. Нафтові та газові компанії, котрі приєднаються до проекту, будуть щедро заохочуватись консорціумом матеріально.

Також представництво компанії буде щільно співпрацювати з урядами держав для переконання і залучення до розвитку нової інфраструктури.

Вантажівки на водні - реальність

Американська компанія Nikola Motor, котра розташована у штаті Юта (США) вже презентувала тягач Nikola One. Тягач може подолати до 1300-1500 км без дозаправки та призначений для транспортування габаритних і важких вантажів.

Також даним брендом був створений більш компактний та маневровий вантажний автомобіль Nikola Two з аналогічним ресурсом ходу.

Компанія планує будівництво в США та Канаді великої кількості заправних станцій та налагодження масового виробництва тягачів до 2020 р.

У якості заохочення до купівлі подібних авто Nikola Motor готова забезпечити власників інноваційного транспорту водневим пальним на 1,6 млн км.

Крім того, спеціальна навігаційна система буде розробляти оптимальні маршрути.

Водневі літаки

Літаки також працюють на водні! Саме тому авіабудівні компанії підключаються до світового “водневого” руху. Особливістю нових літаків є розташування запасу палива всередині фюзеляжу, що економить площу поверхні та мінімізує випарювання.

Перший літак Boeing на водневому паливі піднявся у повітря ще у 2008 р., а у 2016 р. в Німеччині компанія Pipistrel підняла у повітря свій 4-місний літак.

Наразі відомо про випробувальні польоти китайського пасажирського літака на водневих елементах.

Потяги на водні

Вантажний потяг на водні був вперше випробуваний у 2006 р. в Японії компанією JR East. А в Берліні компанія Alstom презентувала перший пасажирський водневий потяг Coradia iLint.

Бак з паливом розташований на даху потяга. Запасу палива достатньо для подолання відстані 600-800 км.

Майбутнє вимагає інноваційних рішень. Водневий транспорт - саме те, що потрібно майбутньому!