Украинский Укр
Русский Рус
Телефон: 0443911747
Телефон: 0673297609
Телефон: 0673718358
Адрес: Київ, пр-т. Степана Бандери, 8
Корзина пуста
В корзине товаров: 0
Главная > Публикации > Трейдери на енергоринку України. Правила та особливості трейдерської діяльності

Трейдери на енергоринку України. Правила та особливості трейдерської діяльності

10 мая 2019 г. 0:18
Український енергоринок з початком роботи у новому форматі передбачає діяльність трейдерів у оптовому сегменті. Українські компанії ДТЕК та “Нафтогаз України” входять до складу «European Federation of Energy Traders» (EFET), що діє на території ЄС з метою створення конкурентності та прозорості енергетичного ринку Євросоюзу.

Хто може бути трейдером?

Трейдер - суб’єкт господарювання, що працює на оптовому на енергоринку, пройшов процедуру ліцензування після виконання вимог стосовно кадрової, організаційної та технологічної структури.

Трейдери забов’язані звітувати на ринку про реальні обсяги купівлі-продажу електроенергії, діяти в рамках існуючих договорів та вчасно сплачувати за придбану електроенергію.

Ліцензування передбачає неможливість спекулювання цінами та вчинення будь-яких дій, котрі негативно вплинуть на роботу ринку. Трейдер діє чітко в рамках правил ринків внутрішньодобового, “на добу наперед”.

Технологічні вимоги до трейдерів стосуються коректності, безпеки та своєчасності обміну даними.

Кадрові вимоги передбачають укладання трудових договорів з співробітниками в рамках діючого законодавства.

Які функції виконують трейдери?

Насамперед, трейдер має розуміти роботу ринку та систему формування і зміни цін на ресурс. Це сприяє чіткому здійсненню купівлі та продажу електроенергії, що є основною функцією даного суб’єкта господарювання.

Угоди будуть здійснюватись виключно згідно достовірних договорів на оптовому ринку. Діяльність трейдерів на роздрібному ринку заборонена.

Трейдером може стати особа або ж виробник/постачальник, який пройшов ліцензування.

Правила експорту та імпорту електроенергії

Для здійснення експорту або імпорту ресурсу трейдеру необхідно мати вільну пропускну здатність, котра розподіляється на електронних аукціонах.

Явний аукціон розподіляє доступ до пропускної спроможності за визначеною ціною, але не передбачає купівлю чи продаж енергії.

Неявний аукціон дозволяє здійснювати міжнародні продаж/купівлю електроенергії, розподіляючи водночас доступ до пропускної спроможності за сукупною ціною.

У розподілі можуть брати участь не тільки трейдери, а й інші учасники ринку.

Наразі пропускна спроможність існує з Росією, Білоруссю та Молдовою, що обмежує можливості трейдерів.

Добротвірська ТЕС забезпечує передачу електроенергії від України до Польщі, а генеруючі одиниці Бурштинської ТЕС обмежують пропускну спроможність між Україною та Словаччиною, Угорщиною, Румунією. Проте уже в кінці 2020 року планується запуск аукціонів для розподілу міждержавних перетинів із зазначеними країнами.
РЕКЛАМА!

bitka.com.ua