Украинский Укр
Русский Рус
Телефон: 0443911747
Телефон: 0673297609
Телефон: 0673718358
Адрес: Київ, пр-т. Степана Бандери, 8
Корзина пуста
В корзине товаров: 0
Главная > Публикации > Напрямки для інвестицій в енергетичній галузі України

Напрямки для інвестицій в енергетичній галузі України

13 апреля 2019 г. 3:48

Напрямки для інвестицій в енергетичній галузі України

Енергетична карта планети наразі переживає період динамічних змін у різних сферах: відбувається зміна структури генеруючих потужностей та переформатування ринків, з’являються нові ринки, проходить децентралізація регіональних ринків. Крім того, споживач набуває нової ролі - повноцінного учасника ринку з можливістю купівлі та реалізації електроенергії.

Як відомо, Україна довгий час залишалась осторонь подібного реформування енергоринку, спираючись на існуючі генеруючі потужності у вигляді ТЕС, АЕС. Законсервована енергосистема не мала потреби в інвестиціях з боку сучасних учасників ринку, оскільки повністю регулювалась Державою.

Проте, активний розвиток енергетичної системи України та інтеграція вітчизняної системи в Європейську ENTSO-E, дозволяє залучити нових інвесторів та учасників ринку, що сприятиме лібералізації ринку та виходу за межі консервативної організації.

Найперспективніші напрямки енергетичних інвестицій в Україні

  1. Вітроенергетична промисловість. Сонячні електростанції.

Вітрова та сонячна енергетика набула глобального характеру. У Європі 12% електроенергії виробляється саме ВЕС. Для України ці галузі нові, проте вже мають гарні інвестиційні показники - до 1,1 млрд. євро.

2. Розвиток енергоефективності

Станом на сьогодні ця галузь потребує активного реформування, оскільки є слабким місцем в економіці держави. Україна має великий енергозберігаючий потенціал - 14 млн. т. умовного палива/рік. Україна має власні ресурси, але існують проблеми з внутрішнім видобутком.

3. Біоенергетика

Джерелом у даному випадку виступає біопаливо, отримане з біомаси. Для нашої держави дана галузь є стратегічною, оскільки може частково задовольнити потребу споживачів, наприклад, у природному газі. Галузь потребує реальних інвестицій для більш активного розвитку на базі існуючого потенціалу.

4. Акумулюючі технології

НЕК «Укренерго» говорить про те, що до 2025 р. ми можемо побудувати акумуляторів приблизно на 0,5 ГВт. Це дуже перспективна галузь для приватних інвесторів, оскільки відкриває нові можливості.

5. Сміттєпереробна промисловість

Влаштування сміттєспалювальних заводів - приваблива ніша для інвесторів. Наразі функціонує лише одне підприємство “Енергія” та планується спорудження ще двох у Києві та Львові. Так, 10 млн.тонн сміття можуть давати 1,2 млрд кВт/год електроенергії на рік.

Реклама!
В интернет магазине строительных материалов  будінтех Вы имеете возможность преобрести все необходимое для реализации любого проекта.