Украинский Укр
Русский Рус
Телефон: 0443911747
Телефон: 0673297609
Телефон: 0673718358
Адрес: Київ, пр-т. Степана Бандери, 8
Корзина пуста
В корзине товаров: 0
Главная > Публикации > Електроенергія за вільними цінами

Електроенергія за вільними цінами

1 апреля 2019 г. 10:22

3 1 квітня 2019 року споживачі, які знаходились у ПОН, зможуть купувати електроенергію за вільними цінами

Згідно з повідомленням на сторінці Facebook голови НКРЕКП О. Кривенко, Кабінет міністрів України прийняв рішення, яке дозволяє реалізовувати ДПЗД «Укрінтеренерго» електроенергію своїм споживачам за вільними цінами. Рішення набуде чинності 1 квітня поточного року.

Продаж електроенергії на нових умовах буде можливим після підписання договору про реструктуризацію існуючої заборгованості з “Укрінтеренерго”, оскільки за перші три місяці цього року борг споживачів перед постачальником складає близько 1,8 млрд.грн. та зростає щомісяця на 600 млн. грн.. Поставка електроенергії для клієнтів, котрі не мали змоги укласти договори з іншими постачальниками, фінансувалася Урядом України. Виділеної суми (450 млн.грн.) мало вистачити на 3 місяці, проте у кінці березня було оголошено про існуючий борг у розмірі 749 млн.грн..

Як повідомляє пані Кривенко, зазначений борг виник, не зважаючи на проведений комплекс врегулювальних заходів:

  • стимулювання пошуку постачальників енергоресурсу шляхом підвищення тарифів ПОН (постачальника “останньої надії”);

  • спрощення укладання договорів для споживачів;

  • вигідні умови постачання електроенергії для ДПЗД «Укрінтеренерго»;

  • налагодження роботи з розподільчими мережами.

Завдяки продажу електроенергії за вільними цінами буде можливе забезпечення постачання ресурсу на об’єкти стратегічного значення та убезпечення населення від збоїв у наданні житлово-комунальних послуг. Також таким чином бажають досягти значного зменшення заборгованості споживачів перед «Укрінтеренерго». Подібний крок забезпечує нормальну функціональність підприємств промисловості та критичної інфраструктури.